Asas incelikleri

'Genel Sohbet' forumunda Schizo tarafından 1 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

1. Schizo

Schizo Bizim Oyuncumuz

Sizler iyi oyuncularsiniz ama ufak tefek püf noktaları kaciriyorsunuz bunları maddeler halinde yazayım yetenekler piyasaya çıksın.

1) vsye hiç bir zaman mana potuyla baslamayin başlarken adama ezik skill%5 atarken karsinin da bunu yaptığı anda 1 adet can potu ardından 1 saniye çok hizli minör basın çünkü can potunu icerken thrust spike yiceksiniz hpyi fullersiniz ayrıca can potunu icerken biraz zmaan geçtiği için mana basma surenize az kalmış oluyor. (Mana ve can potu basma süreleri 3.2 saniyedir)

2) videolarimi izlerseniz kimine hizli başlıyorum kimine benden önce vurmasına izin veriyorum adamından adamına değişir bu durum. Karşınızdaki insan vs başı manaya abaniyorsa o adamdan geç vurmalisiniz ve minoru boşa atmasini saglamalisiniz bu ince detayda 400 HP ortalama kâriniz olacaktır. Adam thrust vururken %5 attığınızda HP potuyla desteklediginizde adamın ilk thrustunu absorve etmiş olacaksınız kafadan 800 DMG kâr.
    3) bir vsnin en onemli nokta latından bir tanesi yüzde attığınız zaman dir yuzde ne zaman atılır? Yüzde mana fullken atılmaz yüzde atarken mana potu bastiginizda mannain büyük bir miktarı boşa basılmış olacaktır bu da vs yi size direkt kaybettirir. Macro ile oynanıyor uz biz yuzde de inv atıyoruz o yuzden sabit yüzde atıyoruz diyenleriniz vardır alakası yok minoru hızlica atarsiniz can belli bir miktara gelir o ara yuzde atarken hpnizin 3500den aşağı ve mananizin da düşük seviyede olması gerekmektedir. Aksi taktirde boşa yüzde kullanımı olacaktır kaybedersiniz.

4) Karsinizdaki adama gore anti bar yapmaniz gerekmektedir. Her barın bir anti bari vardır her barın anti bari olduğu gibi her rakibe gore de bar vardır. Örneğin spike thrust oynayan birisine karşı minoru hı,li baslayabilirsiniz aynı zamanda thrust pierce oynayan birine göre minoru sakin basmaniz gerekmektedir. Siralmaaya göre anti barları yazayim.;

-sp th > th pierce
    -th sp > SP th
    -th pierce > th SP
    Gibi daha bir çok bar yapilabilir.

Not: hiç bir zaman tek düze oynamayın şekil değiştirin herkesi aynı barla kesemezsiniz.

Anlatmadigim çok şey var ama temel olarak bu uyarılarıma uyarsaniz bayağı bı gelisme kat edersiniz.

ILisaCastro_ bunu beğendi.
  2. 90BPM

90BPM Kral Oyuncu

antibar sıkıntım var hep senin yüzünden amk xd

ILisaCastro_ ve Schizo bunu beğendi.
  3. 90BPM

90BPM Kral Oyuncu

ayrıca inv zamanlamasına katılıyorum her wsde bilerek ezbere oynadıgımın farkındayım açıkcası inceliklere pek takılmıyorum senin gibi inşallah buradan bişeyler çıkarabilir arkadaşlar

4. F_R_K_N

F_R_K_N Aktif Oyuncu

Harika bir konu olmuş. Sanırım üstteki yazdıklarını herkes biliyordur ama uygulamada sıkıntı çekiliyor benim gibi :D
    En önemli konu anti bar bence bunun üzerinde çalışmak lazım biraz :)
    Eline sağlık...

Bu Sayfayı Paylaş